Πρόγραμμα Ημερίδας

Ενδεικτικό Πρόγραμμα εκδήλωσης. Πατήστε πάνω σε κάθε καρτέλα για λεπτομέρειες

Προσέλευση εγγραφές διανομή φακέλου συμμετεχόντων.

Προεδρείο: Κώστας Σπύρου, Θέμης Νικολάου

• Σταμάτης Μπουρμπούλης, Γενικός Διευθυντής της Ναυτιλιακής Εταιρίας EURONAV SHIP MANAGEMENT (HELLAS) Ltd. «Επαγγελματική Επάρκεια: Γνώση, Δεοντολογία και Ηθική»
  • Θεοδόσης Σταματέλλος, South Europe Marine and Offshore Manager – Lloyd’s Register, «Θέματα ηθικής στο χώρο των Νηογνωμόνων»

• Βαγγέλης Μάλλιος Νομικός Μέλος της Επιτροπής Ηθικής και Δεοντολογίας της Έρευνας ΕΜΠ «Η σχέση των Κανονισμών Επαγγελματικής Δεοντολογίας και Επαγγελματικής Ηθικής»

• Νίκος Καψάλης Διευθυντής της ΚΥΚΝΟΣ ΑΕ «Η επαγγελματική καθημερινότητα ενός μηχανικού στη βιομηχανία»

Wrapup των ομιλιών από το Προεδρείο

Διάλειμμα Καφέ χορηγία της Nestlé

Προεδρείο:  Δημήτρης Καλιαμπάκος, Παντελής Ναούμ, Θέμης Νικολάου

• Γιώργος Προφητηλιώτης Υπ. Δρ. Σχολής ΧΜ ΕΜΠ. «Διαστημική Οικονομία, Βιομηχανία και Βιοηθική»

• Φίλιππος Καρατζίκος Επαγγελματίας Μηχανικός με πείρα σε προγράμματα ελέγχου ποιότητας «Η ύπαρξη SOP & ISO εξασφαλίζει την επαγγελματική ηθική των μηχανικών;»

Wrapup των ομιλιών από το Προεδρείο

Διάλειμμα για σύντομο γεύμα – Lunch break –χορηγία της Pizza Fan

Προεδρείο: Δρ. Γώνη Τόγια- Δρ. Γιούλη Παπαϊωάννου- Λία Κοσμαδάκη

• Εργαστήριo με τον Νίκο Καψάλη, Διευθυντή της ΚΥΚΝΟΣ ΑΕ (40 λεπτά) Κατάσταση έκτακτης ανάγκης σε εργοστάσιο χημικής βιομηχανίας